Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

POMOC DLA POWODZIAN

W związku z katastrofalną powodzią, która dotknęła południową część Polski,
w czerwcu tego roku na terenie gminy Trzcianne z inicjatywy Wójta – Zdzisława Dąbrowskiego, została ogłoszona akcja zbiórki darów dla powodzian. Pomocą została objęta gmina Gorzyce z powiatu tarnobrzeskiego, woj. podkarpackie.

Do akcji włączyły się wszystkie sołectwa gminy Trzcianne. Mimo, że nasza gmina jest jedną z biedniejszych, jej mieszkańcy bez wahania udzielili pomocy bardziej poszkodowanym.

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym mieszkańcom za tak ogromną solidarność i zaangażowanie. Ich dary są znakiem, że w dzisiejszych, trudnych czasach możemy jeszcze liczyć na drugiego człowieka” – mówił Wójt Gminy Trzcianne - Zdzisław Dąbrowski.

Swoją wdzięczność dla mieszkańców gminy Trzcianne wyraził również Wójt Gminy Gorzyce – Marian Grzegorzek: „Serdecznie gratuluję postawy i działań, które przynoszą Państwu zaszczyt, utwierdzając nas w przekonaniu o niezwykłej wadze i mocy solidarności w życiu rodziny ludzkiej. (…) Raz jeszcze prosimy przyjąć serdeczne podziękowania za okazaną pomoc. Wielu ludziom, którzy zostali dotknięci skutkami powodzi przywróci ona nadzieję i da wiarę w człowieka, który potrafi wyciągnąć do bliźniego pomocną dłoń.”

Podziękowania przysyłały również osoby prywatne: „(…) obcy, dobrzy ludzie, którzy są z nami i śpieszą z pomocą. A najgorsze, że są bezimienni i nie można im podziękować. W codziennych modlitwach polecam ich Panu. Od dziś dołączam waszą dobrą Gminę, (…) i wszystkich którzy pomogli (…). Bóg wam zapłać. Wasze województwo nie należy do bogatych, a jesteście ofiarni.”

Na teren gminy Gorzyce wysłano ok. 96 ton zboża oraz przekazano 48 bel słomy.
Ze zbiórek pieniężnych zakupiono cztery pralki, pięć kuchenek gazowych i jeden czajnik. Wszystkie te artykuły zostały przekazane powodzianom.