Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

OSP Trzcianne - podsumowanie roku 2011

p1070024W roku 2011 Ochotnicza Straż Pożarna w Trzciannem wyjeżdżała do akcji 25 razy. 24 zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Trzcianne, jedno na terenie gminy Mońki.
11 z tych zdarzeń były to pożary, 14 - inne zdarzenia miejscowe.

 

 

Pożary:
W ubiegłym roku wyjeżdżano trzykrotnie do pożarów łąk, dwa razy w obrębie miejscowości Zubole i raz w okolicach Bajek Starych. Dwukrotnie do pożarów sadzy w kominach (Mroczki i Niewiarowo). Dwukrotnie do pożarów domów w miejscowości Wilamówka i w Nowej Wsi. Również dwukrotnie do płonących lasów (Bajki Stare i Barwik) oraz raz do płonących śmieci na cmentarzu parafialnym w Trzciannem. OSP Trzcianne uczestniczyła także w gaszeniu obory w miejscowości Czechowizna gm. Mońki.
Zdarzenia miejscowe:
Sześciokrotnie wyjeżdżano do usuwania powalonych drzew. W tym pięć razy na odcinkach dróg Zubole – Gugny, Laskowiec – Dobarz. Raz w miejscowości Chojnowo. Czterokrotnie OSP Trzcianne zabezpieczało lądowisko dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miało to miejsce we wsiach: Szorce, Brzeziny, Nowa Wieś i Giełczyn. Dwukrotnie wyjeżdżano do wypadków drogowych w okolicach miejscowości Pisanki i Chojnowo. Niestety w obydwu przypadkach były to wypadki śmiertelne. Był też jeden wyjazd do uszkodzonego dachu w miejscowości Trzcianne oraz jedna akcja przeciwpowodziowa polegająca na obłożeniu określonego odcinka workami z piaskiem, zdarzenie to miało miejsce również w miejscowości Trzcianne.
W akcjach brało udział łącznie 153 strażaków, Zsumowany czas trwania wszystkich akcji zamyka się w 49 godzinach.
W ostatnim roku przeszkolono 13 osób:
4 osoby – Szkolenia Strażaków Ratowników OSP cz. I
5 osób - Szkolenia Strażaków Ratowników OSP cz. II
4 osoby – Szkolenie Kierowców-konserwatorów Sprzętu Ratowniczego OSP

20 osób wysłano również na okresowe badania lekarskie umożliwiające bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.

W ostatnim roku pozyskano na własność dwa pojazdy, będące do tej pory jedynie w użyczeniu. Chodzi o średni wóz ratowniczo gaśniczy Star P 142CJ (GBA 2/20) oraz autobus Autosan H 10.10.

Dzięki dotacjom z budżetu państwa oraz około dwudziestoprocentowemu wkładowi z budżetu gminy pozyskano nowy sprzęt: Zestaw do ratownictwa medycznego PSP R1, dwa aparaty powietrzne z sygnalizatorami bezruchu, drabinę aluminiową trzyczęściową, piłę do betonu i stali oraz pilarkę do drewna.

OSP Trzcianne uczestniczyła również w obchodach Świąt Wielkanocnych i Bożego Ciała w tutejszej parafii oraz w obchodach Dożynek Wojewódzkich w Mońkach i jubileuszach stulecia istnienia straży pożarnych w Goniądzu i Jasionówce.