Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Gwiazdka dla Afryki

12 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka w Trzciannem odbyło się spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny „Gwiazdka dla Afryki”. Jednocześnie odbyła się promocja tradycyjnych potraw regionalnych Podlasia – projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Na imprezę przybyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, władze Gminy Trzcianne, radni powiatu monieckiego i radni Gminy Trzcianne, przedsiębiorcy z Gminy Trzcianne, kierownicy jednostek, dyrektorzy szkół, księża z Parafii Trzcianne, zespołu ludowe Tęcza i Wodniczka, rodzice.

 

Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Ewa Piekutowska dziękując wszystkim przybyłym, że chcieli odpowiedzieć na zaproszenia i wesprzeć akcję. Przypomniała o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, a więc czasie obdarowywania się prezentami. Podkreśliła, że przy obdarowywaniu się prezentami nie ma znaczenia co dostaniemy na prezent, liczy się sam fakt obdarowywania i intencje ofiarodawcy. Zaapelowała do zgromadzonych, aby okazali wspaniałomyślność i hojność kupując prezent w postaci ozdób świątecznych na rzecz dzieci z Sierra Leone.

Następnie uczniowie oddziału przedszkolnego wykonali pastorałki: Dnia jednego o północy i Gdzie ty mieszkasz Panie Jezu.

Uczennice klas IV – VI przygotowały informację o organizacji UNICEF, historii, działalności, akcjach oraz zaprezentowały założenia projektu „Gwiazdka dla Afryki”.

Zespoły ludowe Wodniczka i Tęcza uświetniły uroczystość wykonując po dwie kolędy.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni mieli możliwość zakupienia ozdób świątecznych.

W podziękowaniu za hojność ofiarodawcom przygotowano prezent w postaci tradycyjnych potraw regionalnych Podlasia. Promocję potraw współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Projekt ten ma za zadania upowszechniać bogactwo kulinarne naszego regionu – nasza podlaską kuchnię. Gości mogli spróbować: bigosu, kiszki ziemniaczanej, kartaczy, babki ziemniaczanej, wędlin własnego wyrobu, szczupaka faszerowanego, ogórków kiszonych, pierogów.

Dzięki wsparciu ofiarodawców na rzecz dzieci z Sierra Leone zebrano kwotę 2000 zł.