Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Razem zdecydujmy o przyszłości Powiatu

konsultacje społeczne

Drodzy mieszkańcy,

W związku z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej na lata 2014-2020 Starostwo Powiatowe w Mońkach prowadzi prace związane z opracowaniem Strategii Rozwoju Powiatu Monieckiego. Strategia odnosząca się w szczególności do lat 2014-2020 określi zasady i kierunki długofalowej koncepcji rozwoju powiatu.

 

Strategia funkcjonować powinna jako plan postępowania władz samorządowych, tak w procesie zarządzania jak i w inicjowaniu oraz rozwijaniu mechanizmów współpracy pomiędzy samorządem terytorialnym, sferą biznesową i mieszkańcami powiatu.

Dlatego też w trakcie opracowywania strategii, dyskusji nad kluczowymi założeniami chcemy zaangażować jak największą liczbę uczestników takich jak władze samorządów gminnych z terenu powiatu, Biebrzański Park Narodowy, instytucje oświaty, instytucje ochrony zdrowia, służby mundurowe, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz mieszkańców.

W ramach prac nad strategią zostaną przeprowadzone m.in. badania ankietowe wśród uczestników oraz konsultacje z grupami warsztatowymi, które zweryfikują zakres założeń do strategii.

Dlatego już dziś proszę Państwa o składanie propozycji inwestycji, które Państwa zdaniem są niezbędne do realizacji w latach 2014-2020. Pozwoli to lepiej przygotować się do merytorycznej pracy nad opracowaniem strategii.

Mam nadzieję, iż wspólnie wytyczona wizja rozwoju powiatu monieckiego oraz wyznaczenie kluczowych obszarów rozwoju w poszczególnych gminach pozwoli sprostać wyzwaniom jakie stoją przed naszą społecznością.

Jednocześnie zachęcam mieszkańców i organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu monieckiego do zgłaszania zadań, które mogą zostać zrealizowane z budżetu powiatu w 2014r.

Starostwo Powiatowe w Mońkach po raz pierwszy daje Państwu możliwość zgłaszania, a następnie wybrania w głosowaniu zadań, które zostaną sfinansowane z budżetu powiatu. W bieżącym roku zakres realizowanych zadań dotyczyć może przypadających w 2014 rocznic tj.:

  • 60 rocznica utworzenia Powiatu Monieckiego;
  • 50 – lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach;
  • 10-lat Polski w Unii Europejskiej;
  • XX Święto Ziemniaka w Mońkach – Jarmark Kresowy;
  • Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 

W przypadku zainteresowania i czynnego udziału mieszkańców w tworzeniu i realizacji zadań finansowanych z budżetu powiatu niewykluczone, że w kolejnych latach inicjatywa zostanie rozszerzona o możliwość składania propozycji inwestycyjnych i ich wybór do realizacji poprzez głosowanie mieszkańców.

                                                                                  Starosta Moniecki

                                                                                  Joanna Kulikowska

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu zgłaszania zadań do realizacji w 2014r. oraz inwestycji i prac nad Strategią Powiatu znajdziecie Państwo na stronach:

Zadania do realizacji w 2014 roku: www.monki.pl/podstrony/konsultacje_spoleczne.php

Strategia Rozwoju Powiatu Monieckiego: www.monki.pl/podstrony/stategia_rozwoju_powiatu.php