Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Kontakt

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

Czy wiesz, że...

Nasza gmina leży w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wystepują tu unikalne w skali światowej gatunki flory i fauny.

Dzienniki Urzędowe:
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

 

Alternative flash content

Requirements

 

Alternative flash content

Requirements

 

abc-odpady

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Debata w sprawie bezpieczeństwa na Carskim Trakcie

Debata Społeczna-1707 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzciannem odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu na terenie „Carskiego Traktu". Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Debata pod hasłem „Razem dbamy o bezpieczeństwo" została skierowana do wszystkich mieszkańców gminy Trzcianne. Głównym tematem spotkania było zdiagnozowanie realnych oczekiwań społeczności naszej gminy oraz wspólne rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem na „Carskim Szlaku". Uczestników przywitał Komendant Powiatowy Policji w Mońkach podinsp. Stanisław Antonowicz, a następnie Wójt Gminy Trzcianne Zdzisław Dąbrowski przedstawił zebranym historię powstania Carskiej Szosy oraz jej obecne problemy.

Obecni na debacie mieszkańcy mieli wiele pytań związanych z tematyką spotkania oraz aktywnie włączyli się w jej udział. Pytania kierowane były przede wszystkim do uczestniczących w debacie przedstawicieli Policji, Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego, Zarządcy dróg oraz Starosty.
Niewątpliwie najważniejszymi zagadnieniami, poruszonymi na debacie prze mieszkańców były: zwiększenie ilości znaków ostrzegawczych oraz ograniczających prędkość na wyznaczonej trasie. Ponadto podkreślano jak ważne dla bezpieczeństwa podróżujących „Carskim Traktem" jest poszerzenie i uwidocznienie linii pobocza. Ostatnim, najważniejszym tematem okazało się wyznaczenie grupy pojazdów, które mogą poruszać się „Carskim Traktem" mimo obowiązującego tam zakazu wjazdu samochodów powyżej 8 ton. Takie postulaty wykazywali przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy oraz rolnicy. Do optymalnych rozwiązań powyższych zagadnień zobowiązała się jako zarządca drogi Starosta Powiatu Monieckiego Joanna Kulikowska. Komendant Powiatowy Policji w Mońkach podinsp. Stanisław Antonowicz zachęcał uczestników spotkania do współpracy z Policją i wzajemnej pomocy.

Komenda Powiatowa Policji w Mońkach zapowiada kolejne spotkanie z mieszkańcami w okresie zimowym.