Nasza gmina leży w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wystepują tu unikalne w skali światowej gatunki flory i fauny.

baner turystyka207px

logo lgd

Program 500plus

UDANE ZAWODY W ZAMOŚCIU

Przy pięknej słonecznej pogodzie w Zamościu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w lekkiej atletyce, które zostały rozegrane w dniu 13.09.2014 r. bardzo udanie zaprezentowali się uczniowie z Gimnazjum w Trzciannem, którzy startowali w reprezentacji KS Podlasie Białystok. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem w biegu na 300 m/pł. okazał się Seweryn Bujnarowski, który uzyskał czas 41.58 s. Dodatkowo ten sam zawodnik zdobył jeszcze brązowy medal w biegu na 110m/pł. Uzyskując czas 16.30. Oba te wyniki są jego rekordami życiowymi. Rewelacyjnie spisał się również Damian Piechowski zdobywając złoty medal w biegu na 300 m uzyskując czas 38.00 s. Obaj ci zawodnicy uzyskali awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które zostaną rozegrane w Zielonej Górze w dn. 27 -28 września. Srebrny medal w chodzie na 3 km wywalczyła Kinga Zduńczyk. Wysokie miejsca zajęli również pozostali nasi zawodnicy: Krystian Wnorowski – VI m w rzucie dyskiem oraz VIII m w rzucie młotem, Justyna Tekień – VI m w biegu na 100m/pł oraz X – 300 m/pł, Anna Leszczyńska – VIII m w biegu na 300 m/pł, Paulina Pruszyńska biegnąc z kontuzją była X w biegu na 1000 m.