Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzinLiczba odwiedzin707
 

Kontakt

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

Czy wiesz, że...

Nasza gmina leży w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wystepują tu unikalne w skali światowej gatunki flory i fauny.

Dzienniki Urzędowe:
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

 

Alternative flash content

Requirements

 

Alternative flash content

Requirements

 

abc-odpady

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Zakończenie kadencji

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Gminy Trzcianne, za to że przez ostatnie 17 lat mogłem służyć Państwu jako Wójt Gminy. Dziękuję za dotychczasową współpracę wszystkim z naszej Gminy – radnym, pracownikom, nauczycielom, sołtysom, księżom, instytucjom oraz mieszkańcom. Moje starania wsparte Waszym zaufaniem oraz współpracą zaowocowało w ostatnich latach przemianą Gminy Trzcianne. Pomimo niskiego budżetu, ale dzięki skutecznemu zaangażowaniu w pozyskiwanie innych źródeł finansowania zrealizowaliśmy wiele inwestycji, które służą wszystkim mieszkańcom – ułatwiają życie, dają prace, podnoszą poziom edukacji , czynią Małą Ojczyznę jeszcze piękniejszą. Nasza Gmina należy do liderów w wykorzystaniu funduszy unijnych.

 

Ostatnio przebudowany został Carski Trakt za kwotę blisko 8 mln zł. W latach 2010-2014 – przy znacznym udziale funduszy europejskich – wyremontowaliśmy drogi w wielu miejscowościach, np. w Wilamówce, Chojnowie, Nowej Wsi, Kleszczach, Zajkach, Krynicy, Laskowcu, Starych Bajkach, a także ulice Królowej Bony i Mickiewicza w Trzciannem, przebudowaliśmy drogi łącznie za kwotę około 5 mln zł.

Blisko 90% mieszkańców jest zaopatrzonych w wodę z sieci, pozostały do zwodociągowania jedynie kolonie. Zbudowaliśmy kanalizację, do której obecnie podłączonych jest ok 60% budynków.

Rozpoczęliśmy inwestycje w odnawialne źródła energii. Zainstalowaliśmy 230 kolektorów słonecznych a w Gimnazjum uruchomiliśmy powietrzne pompy ciepła. W naszej Gminie położono światłowód za kwotę ok. 15 mln zł, co umożliwiło dostęp do Internetu prawie wszystkim mieszkańcom. Zmodernizowano też linię energetyczną i wymieniono lampy w Trzciannem, Zucielcu i Zubolu.

Razem udało nam się nam osiągnąć naprawdę dużo. Skutecznie pozyskaliśmy fundusze – w tym fundusze europejskie – które przeznaczyliśmy na istotne dla Was inwestycje, na OSP, szkoły, świetlice i kościoły, na sport i kulturę. Najbardziej cieszy mnie że mogliśmy zapewnić bardzo dobre warunki do nauki dla naszych dzieci remontując wszystkie szkoły oraz budując nowe gimnazjum, salę gimnastyczną i kompleks boisk. Inwestycja w boisko szkolne zaowocowała sukcesem sportowym naszej młodzieży, która podczas zawodów międzygimnazjalnych zajęła VIII miejsce na 160 szkół. Wydaliśmy wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Trzciańskiej wiele książek o historii naszej Gminy.

To tylko część naszej wspólnej pracy. Dużo jest jeszcze do zrobienia. Planowałem na najbliższe lata modernizację oczyszczalni ścieków w Trzciannem i budowę nowej w Laskowcu oraz podłączenie do nich wszystkich wsi. Miałem plan jak pozyskać środki na modernizację dróg w Szorcach, Giełczynie, Kleszczach, oraz drogi z Nowej Wsi przez Stare Bajki, do drogi powiatowej Zucielec - Boguszewo. Chciałem wspomóc powiat w remontach dróg we wsiach Milewo i Niewiarowo oraz drogi Trzcianne – Mońki. Moim największym planem było budowa drogi alternatywnej dla Carskiej Szosy omijającej Park Biebrzański Zajki – Wyszowate – Trzcianne – Goniądz na co chciałem pozyskać fundusze z samej Brukseli. Chciałem wprowadzić do naszej gminy nowe technologie pozyskiwanie energii tj. kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, mikro siłownie wiatrowe oraz powietrzne pompy ciepła. Rozpocząłem starania o zwiększenie dochodu gminy poprzez przyznanie nam subwencji ekologicznej wypłacanej z budżetu państwa oraz zwiększenie środków na inwestycje z tytułu położeni gminy w Parku Narodowym.

Nowemu Wójtowi życzę wiele sukcesów w przyszłej pracy.

Zdzisław Dąbrowski