Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Zakończenie kadencji

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Gminy Trzcianne, za to że przez ostatnie 17 lat mogłem służyć Państwu jako Wójt Gminy. Dziękuję za dotychczasową współpracę wszystkim z naszej Gminy – radnym, pracownikom, nauczycielom, sołtysom, księżom, instytucjom oraz mieszkańcom. Moje starania wsparte Waszym zaufaniem oraz współpracą zaowocowało w ostatnich latach przemianą Gminy Trzcianne. Pomimo niskiego budżetu, ale dzięki skutecznemu zaangażowaniu w pozyskiwanie innych źródeł finansowania zrealizowaliśmy wiele inwestycji, które służą wszystkim mieszkańcom – ułatwiają życie, dają prace, podnoszą poziom edukacji , czynią Małą Ojczyznę jeszcze piękniejszą. Nasza Gmina należy do liderów w wykorzystaniu funduszy unijnych.

 

Ostatnio przebudowany został Carski Trakt za kwotę blisko 8 mln zł. W latach 2010-2014 – przy znacznym udziale funduszy europejskich – wyremontowaliśmy drogi w wielu miejscowościach, np. w Wilamówce, Chojnowie, Nowej Wsi, Kleszczach, Zajkach, Krynicy, Laskowcu, Starych Bajkach, a także ulice Królowej Bony i Mickiewicza w Trzciannem, przebudowaliśmy drogi łącznie za kwotę około 5 mln zł.

Blisko 90% mieszkańców jest zaopatrzonych w wodę z sieci, pozostały do zwodociągowania jedynie kolonie. Zbudowaliśmy kanalizację, do której obecnie podłączonych jest ok 60% budynków.

Rozpoczęliśmy inwestycje w odnawialne źródła energii. Zainstalowaliśmy 230 kolektorów słonecznych a w Gimnazjum uruchomiliśmy powietrzne pompy ciepła. W naszej Gminie położono światłowód za kwotę ok. 15 mln zł, co umożliwiło dostęp do Internetu prawie wszystkim mieszkańcom. Zmodernizowano też linię energetyczną i wymieniono lampy w Trzciannem, Zucielcu i Zubolu.

Razem udało nam się nam osiągnąć naprawdę dużo. Skutecznie pozyskaliśmy fundusze – w tym fundusze europejskie – które przeznaczyliśmy na istotne dla Was inwestycje, na OSP, szkoły, świetlice i kościoły, na sport i kulturę. Najbardziej cieszy mnie że mogliśmy zapewnić bardzo dobre warunki do nauki dla naszych dzieci remontując wszystkie szkoły oraz budując nowe gimnazjum, salę gimnastyczną i kompleks boisk. Inwestycja w boisko szkolne zaowocowała sukcesem sportowym naszej młodzieży, która podczas zawodów międzygimnazjalnych zajęła VIII miejsce na 160 szkół. Wydaliśmy wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Trzciańskiej wiele książek o historii naszej Gminy.

To tylko część naszej wspólnej pracy. Dużo jest jeszcze do zrobienia. Planowałem na najbliższe lata modernizację oczyszczalni ścieków w Trzciannem i budowę nowej w Laskowcu oraz podłączenie do nich wszystkich wsi. Miałem plan jak pozyskać środki na modernizację dróg w Szorcach, Giełczynie, Kleszczach, oraz drogi z Nowej Wsi przez Stare Bajki, do drogi powiatowej Zucielec - Boguszewo. Chciałem wspomóc powiat w remontach dróg we wsiach Milewo i Niewiarowo oraz drogi Trzcianne – Mońki. Moim największym planem było budowa drogi alternatywnej dla Carskiej Szosy omijającej Park Biebrzański Zajki – Wyszowate – Trzcianne – Goniądz na co chciałem pozyskać fundusze z samej Brukseli. Chciałem wprowadzić do naszej gminy nowe technologie pozyskiwanie energii tj. kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, mikro siłownie wiatrowe oraz powietrzne pompy ciepła. Rozpocząłem starania o zwiększenie dochodu gminy poprzez przyznanie nam subwencji ekologicznej wypłacanej z budżetu państwa oraz zwiększenie środków na inwestycje z tytułu położeni gminy w Parku Narodowym.

Nowemu Wójtowi życzę wiele sukcesów w przyszłej pracy.

Zdzisław Dąbrowski