Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Kontakt

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

Czy wiesz, że...

Nasza gmina leży w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wystepują tu unikalne w skali światowej gatunki flory i fauny.

Dzienniki Urzędowe:
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

 

Alternative flash content

Requirements

 

Alternative flash content

Requirements

 

abc-odpady

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Projekt „Nowa przyszłość dla uczniów w Gminie Trzcianne”

Złożenie wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: „Nowa przyszłość dla uczniów w Gminie Trzcianne”. Wójt Gminy Trzcianne Marek Krzysztof Szydłowski we współpracy z Barbarą Brzostowską p.o. dyrektora Zespołu Szkół w Trzciannem złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku wniosek o dofinansowanie realizacji projektu: „Nowa przyszłość dla uczniów w Gminie Trzcianne”. Wniosek został złożony w ramach konkursu dla Poddziałania 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych. Jest on skierowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem głównym projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych oraz podniesienie kompetencji zawodowych na rzecz poprawy jakości kształcenia w Zespole Szkół w Trzciannem w terminie do 30.06.2018 r. Podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego ukierunkowane jest na rozwój kompetencji kluczowych oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projekt ma na celu między innymi utworzenie pracowni językowej w szkole podstawowej i gimnazjum polegające na instalacji cyfrowych pracowni języka angielskiego i języka niemieckiego oraz doposażenie w niezbędne pomoce dydaktyczne, które są konieczne do zapewnienia nauki na wysokim poziomie. Realizacja projektu umożliwi utworzenie sali doświadczania świata, udział uczniów w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych oraz w wycieczkach edukacyjnych. Uzupełni też kompetencje rady pedagogicznej na rzecz poprawy jakości kształcenia ogólnego. Wartość złożonego projektu wynosi 752 607,50 zł, w tym dofinansowanie ma być w kwocie 714 807,50 zł. Wkład własny gminy jest niepieniężny, wniesiony w postaci kosztów korzystania z sal podczas zajęć dodatkowych. Dzięki projektowi możliwe będzie podniesienie poziomu wyników zewnętrznych, uatrakcyjnienie zajęć w szkole, ukierunkowanie i rozbudzenie zainteresowań uczniów w obszarach kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy.

Barbara Brzostowska