Ogłoszenia urzędowe

 • przetargi
 • obwieszczenia
 • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Kontakt

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

Czy wiesz, że...

Nasza gmina leży w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wystepują tu unikalne w skali światowej gatunki flory i fauny.

Dzienniki Urzędowe:
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

 

Alternative flash content

Requirements

 

Alternative flash content

Requirements

 

abc-odpady

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Informacja Wójta Gminy Trzcianne o wystąpieniu Afrykańskiego Pomporu Świń we wsi Uścianek

Szanowni Państwo

W związku z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terenie sąsiedniej gminy Goniądz we wsi Uścianek, proszę o stosowanie się do zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz zachowanie procedur związanych z obrotem żywą trzodą chlewną. Proszę również o bezpieczne zachowanie się w postępowaniu ze zwierzętami hodowlanymi i dzikimi. Jak również jeśli nie jest to konieczne, omijanie obszaru zapowietrzonego, który został wyznaczony w promieniu 3 kilometrów od wsi Uścianek.

Aby Afrykański Pomór Świń dalej się nie rozprzestrzeniał, bardzo proszę o stosownie podanych poniżej procedur i zaleceń:

 1. Jeśli nie musisz nie wchodź na teren obszaru zapowietrzonego.
 2. Jeśli wejdziesz na teren obszaru zapowietrzonego zwróć uwagę na padłe zwierzęta dzikie lub hodowlane.
 3. W przypadku znalezienia zwłok zwierząt powiadom służbę weterynaryjną, sołtysa, Urząd Gminy lub telefonując pod numer alarmowy 998, 997, 112.
 4. Ogranicz do minimum wizyty w gospodarstwach rolnych z obszaru zapowietrzonego posiadających trzodę chlewną.
 5. Właściciele gospodarstw rolnych posiadających trzodę chlewną powinni zgłaszać odpowiednim służbom każdy przypadek zachorowania lub padnięcia zwierzęcia.
 6. Na obszar zapowietrzony nie należy wwozić i z obszaru wywozić materiału biologicznego świń.
 7. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad bioasekuracji oraz wskazań lekarza weterynarii dotyczących zabezpieczenia gospodarstwa hodującego trzodę chlewną.
 8. Osoby przekraczające granice obszaru zapowietrzonego zobowiązane są do przejścia/ przejechania przez maty dezynfekcyjne.
 1. Właściciele gospodarstw rolnych posiadających trzodę chlewną powinni zgłaszać odpowiednim służbom każdy przypadek zachorowania lub padnięcia zwierzęcia.
 2. Na obszar zapowietrzony nie należy wwozić i z obszaru wywozić materiału biologicznego świń.
 3. Właściciele gospodarstw posiadających trzodę chlewną spoza obszaru nie powinni, jeżeli nie jest to podyktowane wyraźną koniecznością, przebywać w strefie zapowietrzonej.
 4. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad bioasekuracji oraz wskazań lekarza weterynarii dotyczących zabezpieczenia gospodarstwa hodującego trzodę chlewną.
 5. Osoby przekraczające granice obszaru zapowietrzonego zobowiązane są do przejścia/ przejechania przez maty dezynfekcyjne.
 6. W przypadku zauważenia padłego zwierzęcia dzikiego lub hodowlanego, w obszarze zapowietrzonym lub w jego obrębie należy niezwłocznie powiadomić służbę weterynaryjną, sołtysa, urząd gminy lub telefonując pod numer alarmowy 998, 997, 112.

Wójt

Marek Krzysztof Szydłowski