Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Nowa droga w Szorcach

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

26 października 2017r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanej drogi we wsi Szorce. Gości przywitał Pan Marek Krzysztof Szydłowski Wójt Gminy Trzcianne. W uroczystościach obok mieszkańców udział wzięli: Pani Urszula Wojszel Kierownik Referatu Wdrażania Projektów reprezentująca Urząd Marszałkowski, Radni Powiatowi, Radni Gminy Trzcianne na czele z Przewodniczącym Rady Panem Jerzym Wasilewskim, Pan Jan Ciborowski Prezes Banku Spółdzielczego w Mońkach, Pani Barbara Brzostowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzciannem. Nową drogę poświęcił ks. Kazimierz Skorulski Proboszcz Parafii w Trzciannem.

 Operacja pn. „Przebudowa drogi gminnej we wsi Szorce na odcinku od km 0+000,00 do km 1+635,00” jest dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Jest to już druga droga wykonana w ramach tych funduszy. Na realizację czeka już trzecia inwestycja drogowa która prawie w pełni wyczerpuje limit, który możemy wykorzystać z tego funduszu. Jest to droga Trzcianne – Wiszowate. Wyłoniony jest już wykonawca, prace zakończą się w przyszłym roku.

Inwestycja obejmowała przebudowę drogi gminnej we wsi Szorce na długości 1,635 km. Celem jej jest skrócenie dojazdu do Urzędu Gminy Trzcianne i innych instytucji publicznych zlokalizowanych w Trzciannem. Wysokość przyznanej pomocy, wynosi 818 788 zł, tj. 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji. Całkowity koszt inwestycji 1 282 635,85 zł.

Mieszkańcom Szorc oraz wszystkim korzystającym z nowej drogi życzymy bezpiecznego z niej korzystania.