
Informacja dla mieszkańców – przypomnienie o obowiązku rejestracji
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mońkach informuje, iż w związku z wejściem w życie dnia 18 marca 2026 r. ustawy z dnia 21 listopada 2025 r.
Ułatwienia dostępu











Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mońkach informuje, iż w związku z wejściem w życie dnia 18 marca 2026 r. ustawy z dnia 21 listopada 2025 r.

Więcej informacji na stronie: Zaproszenie na XXIV Sesję Rady Gminy Trzcianne w dniu 22.06.2026 r. – BIP – Urząd Gminy Trzcianne

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że w dniu 5 czerwca 2026 r. (piątek) Urząd Gminy Trzcianne będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nowy sprzęt informatyczny do zdalnego nauczania W ramach funduszy z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) szkoły w Polsce są wyposażane w nowoczesny sprzęt,

INFORMACJA W dniu 27 maja 2026 r. Urząd Gminy Trzcianne będzie czynny dla mieszkańców do godz. 1400. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod nr
NZOZ Monika Rutkowska informuje o godzinach przyjęć przychodni w Centrum Usług Medycznych w Trzciannem, ul. Wojska Polskiego 12.
Przychodnia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Numery kontaktowe do przychodni:
1) 885 998 855
2) 885 998 861
Bank Spółdzielczy w Mońkach Oddział Trzcianne
41 8085 0005 0390 0286 2000 0090
ZMIANA WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI OD 1 MARCA 2026 R.
Zgodnie z Uchwałą nr XXI/144/26 Rady Gminy Trzcianne w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty (Dz. Urz. Woj. Podl. z 2026 r., poz. 430) od 1 MARCA 2026 r. miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Trzcianne wynosi:
33,00 zł od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość w przypadku gdy odpady są zbierane w sposób selektywny.
Zwalnia się z części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy zagospodarowują bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 8,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.
Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, ustala się podwyższoną stawkę opłaty w wysokości 100,00zł od jednego mieszkańca za każdy miesiąc niewypełnienia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.
W związku ze zmianą stawki opłaty właściciele nieruchomości nie muszą składać nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.