Punkty widokowe

Punkty widokowe

Chcąc w pełni nacieszyć oko cudownymi, niepowtarzalnymi widokami bezkresnych biebrzańskich mokradeł, których próżno szukać gdzie indziej – powinniście skożystać z możliwości jakie dają wieże widokowe.

Wieża widokowa – “Przy Carskim Trakcie”

Wieża usytułowana jest przy drodze prowadzącej z Trzciannego do Laskowca – czyli tak zwanym “Carskim Trakcie”. Rozciąga się z niej widok na Bagno Ławki. Polecamy ją szczególnie dla turystów ceniących sobie łatwy dostęp, którzy “suchą nogą” chcą podziwiać bezkresne, biebrzańskie mokradła.

Wieża widokowa – “Batalionowa łąka”

Na 3,3 km Szlaku Zielonego znajduje się wieża widokowa przy łące tzw. „Batalionowej”, gdzie realizowany jest projekt czynnej ochrony przyrody. Jest to idealne miejsce dla miłośników dzikiej przyrody, szczególnie “Ptakolubów” – prawdziwy Ptasi Raj.

Wieża widokowa – “Gugny”

Wieża znajduje się za wsią Gugny. Dostęp do niej jest dość łatwy. Wiosną i w “mokre lata” może być konieczne podkasanie nogawek. Trud ten nagrodzony będzie przepięknym widokiem na zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe wschody i zachody słońca a jak dopisze szczęście, ukaże się nam dostojny łoś.