8 maja 2025 roku odbyło się odsłonięcie tablicy informacyjnej upamiętniającej cmentarz żydowski w Trzciannem. Tablica powstała we współpracy z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W uroczystości uczestniczyli m. in. fundator tablicy Bill Brostoff, Ewa Piekutowska – wójt Gminy Trzcianne, Neal Brostoff, Jane Singer, Piotr Puchta – dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, ks. Jan Tulkis – proboszcz parafii w Trzciannem, rabin Shai Welfeld, Tomasz Wiśniewski ze Społecznego Muzeum Żydów w Białymstoku, Krzysztof Bielawski z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Danuta Marianna Sak – przewodnicząca Rady Gminy Trzcianne, Dorota Budzińska – nauczycielka z Dąbrowy Białostockiej z licealistami oraz mieszkańcy Gminy Trzcianne.
Podczas uroczystości Wójt Gminy Trzcianne w swoim wystąpieniu przytoczyła słowa profesora Andrzeja Wyrwy „Nasza tożsamość jest jak wielkie rozłożyste drzewo, które swoimi korzeniami sięga bardzo głęboko. My jesteśmy tylko jego małą gałązką, listkiem w koronie, który życiodajne soki czerpie przede wszystkim z korzeni, z przeszłości”. Podkreśliła, że historia naszej Małej Ojczyzny to historia również Żydów z Trzciannego, którzy tu żyli, mieszkali obok siebie, obok Polaków, tworzyli swoją kulturę, język, kultywowali swoją religię, wzbogacali nasze życie.
Obecni na uroczystości odmówili modlitwę za zmarłych. Przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze, zgromadzeni na uroczystości zostawili kamienie, które symbolizują trwałość pamięci o zmarłych i są wyrazem hołdu, oddawanego tym, którzy odeszli.
Po uroczystościach na cmentarzu w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzciannem można było obejrzeć prezentację Billa Brostoffa „Moi żydowscy przodkowie z Trzciannego”, Krzysztofa Bielawskiego „Cmentarze żydowskie w Polsce” i wysłuchać krótkiego wystąpienia Zdzisława Dąbrowskiego o społeczności żydowskiej w Trzciannem. Następnie odbył się koncert w wykonaniu Marcina Dawida Króla i Neala Brostoffa Skarby muzyki żydowskiej z Polski i sąsiednich krajów.