Biblioteka w Trzciannem

Już 10 września Biblioteka Publiczna Gminy Trzcianne startuje z projektem „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat, rok urodzenia 2013-2016).
W związku z tym biblioteka zwraca się do Rodziców: Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
Rodzicu pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, jeśli nawet wydaje Ci się on nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Rodzicu postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność. Wypożyczoną książkę zwróćcie do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Rodzicu pamiętaj idąc do biblioteki o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.                                                                                                                            

 Więcej informacji na stronie: www.wielki-czlowiek.pl